Oeconomica Nedir?

OECONOMICA® ürünleri, FEST Seyahat Acentesi’nin 35 yıllık deneyimine bağlı kalınarak, 2015 yılında gezginlere yeni olanaklar yaratmak amacıyla, FEST Travel güvencesiyle oluşturulan markalardan biridir.

FEST Travel’ın gezilerine katılmak isteyen ancak bunun için ayırdığı bütçeyi daha düşük tutan gezginlerimize sunduğumuz OECONOMICA programlarımızla FEST Travel’ın kültür gezilerinden çok daha fazla kişinin yararlanabilmesini ve kaliteden ödün vermeden FEST Gezginleri Ailesini daha da genişletmeyi amaçlıyoruz.

OECONOMICA ’nın farkı nedir?

Gezilerin fiyatlanmasında konaklama ve ulaşım kalemleri son derece önemli bir yer tutuyor. Otellerde bir yıldız alt kategoriye inildiğinde bile, hele de uzun süreli bir gezi planlıyorsanız, fiyat fark edilir şekilde düşebiliyor.

OECONOMICA gezilerinde bazı otel, uçuş ve hizmetlerde yapılan değişikliklerle, gezginlerimiz çok daha ekonomik şekilde gezme imkânı buluyor; hem de FEST Travel’ın beğenilen ve güvenilen rehberleri eşliğinde, FEST Travel güvencesinden ve kültür gezisi standardından taviz verilmeden.

Özel rotalarda kültür turlarını daha düşük bütçelerle gerçekleştirmek isteyen gezginlerimize sunduğumuz OECONOMICA dünyanın dört bir yanına kültür gezileri yapmak isteyen gezginler için bulunmaz bir fırsat.

Peki bunu nasıl yapıyoruz?

Gezilerin fiyatlanmasında konaklama ve ulaşım kalemleri son derece önemli bir yer tutuyor. Otellerde bir yıldız alt kategoriye inildiğinde bile, hele de uzun süreli bir gezi planlıyorsanız, fiyat fark edilir şekilde düşebiliyor. OECONOMICA gezilerinde bazı otel, uçuş ve hizmetlerde yapılan değişikliklerle, gezginlerimiz çok daha ekonomik şekilde uzman rehberler eşliğinde gezme imkânı buluyor.

Biz Kimiz? 

FEST Seyahat Acentesi® 13 Ağustos 1985’te kuruldu. Bu, Turizm Bakanlığı 1410 sayılı A Grubu Seyahat Acentesi Belgesi’nin tarihidir. 2014 yılında 30. yılına girişini bir şölen ile kutlayan FEST Travel, 2020 yılı itibariyle 35. yaş gününü kutlayacaktır.

FEST adı Şölen’den kaynaklanıyor: Kültürel Şölen. Kültür Gezileri Şöleni ya da FESTivali. Şölen adı da FEST Travel Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Pekin’in eğitim gördüğü Robert Kolej Yüksek Okulu’nda kurduğu bir düşünce kulübünden geliyor.

FEST değişik dillerde şenlik, bayram, kutlama, sağlam, dayanıklı, sağlıklı anlamlarına da gelmektedir.

FEST Travel ilk günden itibaren doğal, tarihsel ve kültürel mirası sürdürülebilir kılmada “kültür turizmi”ni tek araç kabul ederek; kültürler arası diyalog geliştirilmesinde, çok kültürlü bir ortama erişimde, kültür bilincinin geliştirilip doğal ve tarihi mirasın gelecek kuşaklara taşınmasında en önemli bileşke olarak “kültür turizmi”ne ağırlık verdi. Sorumlu ve Sürdürülebilir Turizm anlayışını tüm çalışmalarına egemen kıldı.

FEST Travel bu çerçevede yabancı gezginlere Türkiye’de kültür gezileri yaparak çalışmaya başladı. Değişik dillerdeki yayınlarıyla yabancı gezginlere eşsiz bir coğrafyaya, benzersiz bir tarihe sahip olan Türkiye’nin doğal zenginliğini, çok katmanlı, çok kültürlü, çok dinli, çok dilli kültürel mirasını öne çıkaran, yoğun, farklı, alışılmışın dışında güzergâhlar önerdi.

FEST Travel Mart 2013’te Birleşmiş Milletler’e bağlı Dünya Turizm Örgütü’nün “Turizm İçin Küresel Etik Kuralları”nı Türkiye’den imzalayan ilk seyahat acentesi oldu.

FEST Travel bir sanatçı titizliğiyle ve özgünlüğüyle 35. yılı  itibariyle Türkiye gezginleri için 190 dolayında Adım Adım İstanbul® ve çevre gezisi, yaklaşık 160 yurtiçi (Adım Adım Anadolu®), 240 yurtdışı (Köşe Bucak Dünya®) gezisi tasarımını gerçekleştirdi.

Bir moda tasarımcısı gibi iğne ile kuyu kazarcasına, klasik formatları, yerleşik seyahat kalıplarını kırarak yeniliğin farklı rotalarını yarattı. “Sınır tanımayan seyahat” yaklaşımı içinde resmi dinleyen, müziği okuyan, heykeli koklayan göz ve kulaklar için yeni sanat ürünleri sunmaya devam ediyor.

100+

İş Ortağı

Deccan Odyssey, Rovos Rail, Exodus, Quark Expeditions gibi 100'den fazla gelişmiş iş ortağıyla hak ettiğiniz konforu ve lüksü sunuyoruz.

300+

Güzergâh

Dünyada ve Türkiye'de keşfedeceğiniz ve asla unutamayacağınız harika rotalar: Göbeklitepe, Slovenya, Myanmar, Hindistan, Antarktika ...

35

Tecrübe

FEST Travel'ın birikimine ve tecrübesine sahibiz, 1985'ten beri yeni rotalara öncülük ederek ve ilham vererek keşfetmeye ve sorgulamaya çalışıyoruz.

50k+

Gezgin

Konfor ve keşfetme sevincini deneyimleyen ve mutlu ayrılan binlerce gezgin... Tekrar tekrar görmeyi umduğumuz 50 binden fazla mutlu yüz...

Kurucumuz

Faruk Pekin
Kurucu

Şehirlerin sırlarını, dağların arkasını, okyanusun ötesini, çölün sessizliğini, kültürü, doğayı ve insanları keşfetmeye devam ediyoruz.

Mümkün olan en kısa sürede yola çıkın!

Takımımız

Zekeriya Sen

Genel Müdür

Ahu Bahar Güngör

Muhasebe Müdürü

Ernur Ercan

Operasyon Müdürü

Burak Aşçı

Satış Sorumlusu

Şenay Savut

Adım Adım İstanbul Operasyon ve Satış Sorumlusu

Erdem Gürses

Özel Gezi

Berin Sözer

Seyahat Danışmanı

Banu Esmeray

Seyahat Danışmanı

Hüseyin Satılmış

Seyahat Danışmanı

Esin Gümüşkaya

Yurtdışı Operasyon

Neslihan Yiğit

Yurtiçi Operasyon

Seyyah Şahan

Dijital Medya Yöneticisi

Özge Akdeniz

Grafiker

Müyesser Demirci

Muhasebe

Sevilay Kaya

Muhasebe

İsmet Şeker

Ofis Sorumlusu

Ortaklar

Üyelikler

En Son Haberler ve Daha fazlası için

Bültenimize abone olun

Mesajlaşmayı Başlat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by